ALT YAPI - VERİ MERKEZİ

Firmamızın çalışmakta olduğu Radore veri merkezine ait, güncel bilgiler aşağıdaki gibidir.

Radore Telekom Datacenter, güncel forumlardan kurumsal firma tanıtımlarına, kişisel blog uygulamalarından e-ticaret işletmelerine,
sinema, müzik, kitap sitelerinden paylaşım alanlarına; birçok web sitesi ve uygulama sunucusuna ev sahipliği yapar.

Radore Datacenter, tüm renkleri barındırır...

 

Neden Radore Datacenter?

Radore Telekom Datacenter, Türkiye'deki ilk örneklerinden olup 275 sunucu kapasitesiyle hizmet vermeye başlamış, 1 Ağustos 2007 tarihinde yapılan genişeme çalışmaları ile toplam sunucu kapasitesi 750 sunucuya çıkartılmıştır. Radore Telekom adı altında faaliyet gösteren Radore Veri Merkezi, 2 yılda %250 büyütülmüştür.
Gerek Rackmount gerek ise ATX tipindeki sunucular için ayrı ayrı düzenlenmiş bölmelerde barındırılan sunucular, merkezi patch paneller sayesinde müşterilerimizin isteklerine özel cihazlar ile sonlandırılmakta olup, bu sayede birden fazla sunucu barındırmayı düşünen müşterilerimize büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.
Tüm sunucular, Cisco Catalyst serisi Switch'ler ile ayrı ayrı özel gruplara (VLAN) bölünür ve farklı müşteri sunucuları üzerinden geçen trafik birbirlerinden ayrılarak güvenlik sağlanır. Bu şekilde sunucuların birbirlerinin IP adreslerini alarak problemlere yol açmaları engellenir.
80 KVA APC Silcon Kesintisiz güç kaynağı(UPS), 200 KVA AKSA Jeneratör ve özel elektrik alt yapısı sayesinde güç ihtiyacına çözüm getirdiğimiz datacenter'ımızda teorik olarak 900 server barındırılabilmekte olup, kalite, performans kriterleri gereği maksimum 750 sunucuya hizmet verilebilecek şekilde sistem kurulmuştur. Bu sayede acil ihtiyaç olunabilecek kapasitelerde müşterilerimizin kritik uygulamalarına kesintisiz hizmet sunulabilmektedir.
Yangın söndürme ve iklim kontrollü soğutma sistemleri sayesinde sunucuların ısı kontrolleri sürekli olarak dengelenmektedir. Radore Veri Merkezinin toplam iklimlendirme kapasitesi ~150.000 btu'dur.
Müşterilerimizin data center'ımıza 7/24 erişim sağlayarak işlem yapabilmeleri için özel çalışma alanları, sunucularını uzaktan reboot edebilmeleri için gerekli cihazlar ile teknik olarak rakipsiz özellikler sunulmaktadır.

İnternet Erişimi
Datacenter internet erişimi, Cisco Catalyst serisi router ve switchler üzerinden sağlanmaktadır.
Ip sonlandırma, peering bağlantıları bu cihazlar üzerinde gerçekleşmektedir.

Datacenter internet omurgasına erişimimiz Türk Telekom üzerinden fiber optik bağlantıyla sağlanmaktadır.
Tüm bağlantılar 7 gün 24 saat boyunca, uzman ekiplerce monitör edilmektedir.


Radore Veri Merkezinden Fotoğraflar


Dolunay Bilişim ve İnternet Hizmetleri 2011 - 2019 , Her Hakkı Saklıdır.